fbpx

Kinezioterapija

Optimalna rehabilitacija poškodbe je kombinacija fizioterapije in kinezioterapije. Prvi del rehabilitacije predstavlja fizioterapija, ki jo opravi fizioterapevt s pomočjo različnih manualnih tehnik in fizioterapevtskih naprav. Fizioterapiji sledi kinezioterapija oziroma gibalna terapija, ki jo izvede kineziolog. Le-ta za sanacijo poškodb uporablja gibanje. Kineziolog s pomočjo vadbenega programa posameznika vrne v stanje pred poškodbo.

 

Kinezioterapija zajema rehabilitacijo akutnih in kroničnih poškodb, preventivo, izboljšanje telesne drže, odpravljanje asimetrij v telesu, odpravljanje kroničnih obolenj …

Z namenom, da vam zagotovimo optimalno zdravljanje poškodb, smo združili delo fizioterapevta in kineziologa. Tako na enem mestu dobite celostno oskrbo, ne glede na to na kateri stopnji rehabilitacije ste.

Posameznik se lahko odloči za 1 posamezni obisk, kjer se naredi pregled, sestavi program vadbe in predstavi vaje, ki sestavljajo program.

S 5 obiski se prepričamo, da se vaje izvajajo pravilno, poskrbimo za redno vadbo in motivacijo ter sproti modificiramo program vadbe glede na napredek.

Z 10 obiski se poleg rehabilitacije poškodbe lahko osredotočimo tudi na splošno telesno pripravljenost in tako zagotovimo bolj celosten pristop.

IZBRATI 1 ALI VEČ OBISKOV?

1 OBISK:
VADBENI PROGRAM

Kineziološki program vadbe je popolnoma individualiziran in prilagojen posamezniku. Po uvodnem pregledu in testiranjih posameznik dobi dostop do lastne aplikacije, kjer ga čaka program vadbe. Vse vaje so podprte z video gradivom in natančno razlago vaj.

VEČ OBISKOV:
KINEZIOLOŠKA VADBA 1 NA 1

Rehabilitacijo in kinezioterapijo lahko opravljate tudi s kineziologom na tedenski bazi. S tem zagotovimo pravilno izvedbo vaj. Poleg reševanja težav in odpravljanja bolečine izboljšamo tudi splošno telesno pripravljenost. Ne osredotočamo se zgolj na poškodbo, temveč je pristop celosten.


Kaj pravijo drugi?


Kako izgleda proces rehabilitacije?

V proces zdravljenja poškodbe so med drugim zajeti naslednji elementi:

  • Pregled zdravstvene dokumentacije
  • Fizioterapevtski pregled – opravi fizioterapevt
  • Terapvetska obravnava (manualna, laser, globinski udarni val, tecar, IASTM, kineziotaping …) – opravi fizioterapevt
  • Funkcionalna diagnostika
  • Sestava individualnega programa
  • Individualna terapevtska vadba (odpravljanje mišičnih deficitov in asimetrij na področju gibljivosti ter moči, korekcija gibalnih nepravilnosti …)